Witamy w Zespole Szkół Zawodowych w Wieliczce

01 wrz - 09:25

Napisz do nas!
szkola@zsz-wieliczka.pl

zobacz jak to było kiedyś

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego.

05.2014

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w naszym mieście

W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej -  2 maja o godz. 10.00 w Koźmicach Wielkich odbyły się uroczyste obchody Pierwszej Rocznicy odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Pamięci Żołnierzy Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej z placówki „Sosna-Las”.

Podczas uroczystości por. Tadeusz Piotrowski – Prezes Koła Wieliczka ŚZŻ AK dokonał symbolicznego przekazania sztandaru Wielickiego Batalionu Armii Krajowej „Wilga-Mrówka” młodzieży z wielickich szkół. Symbolicznie naszą szkołę reprezentował Krzysztof Kozłowski, uczeń klasy 1E. Delegacja złożyła także kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy.

Klub Historyczny im. Armii Krajowej

Dodano przez: Michał B - o 08:46

04.2014

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych w Wieliczce

29  kwietnia  w godzinach od 10.00  do 14.00 w naszej szkole  odbył się kolejny  Dzień Otwarty zorganizowany z  myślą o gimnazjalistach  z powiatu wielickiego, Krakowa  i okolic, stojących przed wyborem dalszego kierunku kształcenia

W tym roku miał on wyjątkowy charakter gdyż po raz pierwszy zorganizowany został w nowym budynku szkoły – Kampusie Wielickim
Podczas Dnia Otwartego  wszyscy zainteresowani  mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z ofertą dydaktyczną szkoły i zorientowania się co do perspektyw, jakie daje ukończenie poszczególnych kierunków kształcenia.

Gimnazjaliści zostali zaproszeni na spacer po szkole w czasie którego oglądali pracownie dydaktyczne, nowoczesne pomoce i sprzęt naukowy
Potencjalni kandydaci do szkoły poznali zasady rekrutacji ,dowiedzieli się, jakie przedmioty obejmuje postępowanie kwalifikacyjne,   jakie dokumenty należy przygotować, gdzie i w jakim terminie je złożyć. Kandydaci do szkoły zawodowej mieli możliwość rozmowy z kierownikiem praktyk i pozyskania informacji  o praktykach zawodowych
Osobiste spotkania z nauczycielami, uczniami pozwoliły lepiej poznać  specyfikę nauki w szkole. Szczególnie interesująca dla gimnazjalistów była informacja o stażach i praktykach w Grecji, Hiszpanii, Włoszech i Niemczech

Osoby przybyłe na Dzień Otwarty otrzymały  ulotki , regulaminy rekrutacyjne   i  gadżety reklamowe .

Podczas Dnia Otwartego nie zabrakło również elementów rozrywki: występy szkolnych grup wokalnych Nevada i Schoolband umiliły czas pobytu w szkole.

Gimnazjaliści spędzili w szkole sympatyczne chwile ,czy tu wrócą, przekonamy się wkrótce, ale jedno jest pewne – szkoła pragnie  ułatwić przyszłym uczniom podjęcie mądrej decyzji o dalszym kształceniu.

Dodano przez: Michał B - o 23:10

04.2014

Inauguracja działalności Klubu Historycznego im. Armii Krajowej

24 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Edwarda Dembowskiego w Wieliczce odbyła się uroczysta inauguracja działalności Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

Celmi działania Klubu będzie: krzewienie wśród młodzieży świadomości narodowej i patriotycznej; kształcenie postaw obywatelskich, opartych na znajomości historii, tradycji i powinności wobec Państwa; upowszechnianie wiedzy, ze szczególnym uwzględnieniem historii lokalnej, w zakresie działalności Służby Zwycięstwu Polski, Związku Walki Zbrojnej, Armii Krajowej oraz innych organizacji niepodległościowych walczących z okupantami podczas II wojny światowej i w okresie zniewolenia komunistycznego, dziejów Polskiego Państwa Podziemnego i władz polskich na uchodźstwie, zbrodni dokonywanych z przyczyn politycznych, narodowościowych lub religijnych na obywatelach polskich, represji, których Polacy dążący do przywrócenia niepodległości, doznawali od okupantów oraz władz PRL.

Dodano przez: KrystianW - o 08:46

• Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2014/15

Szkolny Zestaw Podręczników jest umieszczony w dziale Do Pobrania -> Podręczniki i programy nauczania

07.2014