Witamy w Zespole Szkół Zawodowych w Wieliczce

23 sie - 11:26

Napisz do nas!
szkola@zsz-wieliczka.pl

zobacz jak to było kiedyś

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego.

Inauguracja działalności Klubu Historycznego im. Armii Krajowej

24 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Edwarda Dembowskiego w Wieliczce odbyła się uroczysta inauguracja działalności Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

Celmi działania Klubu będzie: krzewienie wśród młodzieży świadomości narodowej i patriotycznej; kształcenie postaw obywatelskich, opartych na znajomości historii, tradycji i powinności wobec Państwa; upowszechnianie wiedzy, ze szczególnym uwzględnieniem historii lokalnej, w zakresie działalności Służby Zwycięstwu Polski, Związku Walki Zbrojnej, Armii Krajowej oraz innych organizacji niepodległościowych walczących z okupantami podczas II wojny światowej i w okresie zniewolenia komunistycznego, dziejów Polskiego Państwa Podziemnego i władz polskich na uchodźstwie, zbrodni dokonywanych z przyczyn politycznych, narodowościowych lub religijnych na obywatelach polskich, represji, których Polacy dążący do przywrócenia niepodległości, doznawali od okupantów oraz władz PRL.

Dodano przez: KrystianW - o 08:46

Wyjazd młodzieży do Włoch w ramach projektu Comenius

W dniach 10.04-15.04.2014 10 uczniów naszej szkoły (klasy: IT, IIT, IIIT, IIH, IIIK) uczestniczyli w wyjeździe do Włoch.
Młodzież naszej szkoły spotkała się z młodzieżą szkół partnerskich: Laura Bassi z Bolonii i Salvador Gadea z Aldaia/Walencja.

Młodzież wszystkich 3 szkół przedstawiła prace projektowe: slajdy z wyrażeniami o wodzie i z poezją Noblistów (Cz. Miłosz, W. Szymborska), historią i wykorzystaniem kanałów wodnych w Bolonii i Wenecji,  nagrała 30 minutową audycję radiową poświęconą tematowi projektu  „Odgłosy wody",  także pracowała nad artykułem i "wizualnym pamiętnikiem".

W ciągu 4 dni pobytu młodzież zwiedziła z przewodnikiem Bolonię, ze słynnym, najstarszym na świecie uniwersytetem (1088) i Wenecję - jedno z najpiękniejszych miast na świecie. W trakcie zwiedzania Wenecji młodzież odwiedziła jeden z czterech na świecie warsztatów, w którym produkuje sie ręcznie wiosła do gondol, gdzie dowiedziała się w jaki sposób się je wyrabia. Był oczywiście czas na zakup pamiątek i pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło również wspólnej imprezy z tańcami przy muzyce włoskiej i degustacji włoskich przysmaków.

W wyjeździe uczestniczyli: pan dyrektor Maciej Filiciak, organizator i koordynator projektu pani profesor Beata Chla i panie profesor Iwona Brzęk i Irena Dilling.
Zobacz galerię zdjęć z wyjazdu do Włoch.

Dodano przez: MariuszG - o 17:06

Wielkanoc

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości,
Wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego,
oraz smacznego święconego w gronie najbliższych,

Życzy Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce

Dodano przez: Michał B - o 13:17